Home‎ > ‎

Péče o prádlo


Jak pečovat o spodní prádlo?
1) Prádlo perte nejlépe ručně při teplotě vody do 30oC a dbejte na doporučení pracích symbolů od výrobce. Pokud se rozhodnete prát prádlo v pračce, použijte šetrný program praní nebo sáček na praní, jež zabraňuje poškození spodního prádla jinými částmi prádla (např. zipem) - navíc se tím zmenšuje mechanické namáhání kostice v podprsence a vylučuje její vyklouznutí.
2) Při praní používejte pouze neagresivní prací prostředky nejlépe tekutého charakteru, které se lépe rozpouští při nižších teplotách než práškové prací prostředky, proto se neusazují v jemných pórech materiálu, který netvrdne.
3) Podprsenky s výztuží vyžadují zvláštní opatrnost při praní, tzn. košíčky neždímejte, pouze lehce vymačkejte, vraťte do původní tvaru a nechte volně uschnout.
4) Kupujte si jen takové spodní prádlo, které přibližně odpovídá Vašemu osvědčenému typu, tvaru a velikosti.
5) Vezměte prosím v úvahu, že ne každý druh prádla se hodí pro každou příležitost, např. sport, společenskou událost, atd.
6) Dodržujte pokyny k ošetřování uvedené na štítku.
7) Nezapomeňte, že každé prádlo má omezenou životnost a že běžné opotřebení prádla není podle § 619, odst, 2 obč. zák. důvodem k reklamaci.